Günümüzün yükselen trendi sosyal medya

Merhaba değerli kullanıcılarımız nedir ne değildir köşemizde günümüzün yükselen trendlerinden sosyal medyayı ele alacağız.

Öncelikle sosyal medyanın geçmişini irdelememiz lazım.

Ne zaman hayatımıza girdi tercih edilme sebepleri nelerdi ve bilinmeyen bir çok yönü ile tanıyalım.

Bilindiği gibi youtube ilk zamanlarda bir video sitesi olarak hayatımıza girdi tabi ondan önce klasikleşmiş bir çok web siteleri aktifti ama kullanıcıların evrilmesinde en etkili içerik bu mecra ile başladı daha sonra facebook dünya genelinde çılgın bir yükseliş göstererek hayatımıza girdi.

Peki neden facebook bu kadar sevildi halbuki benzeri onca site vardı aslında cevabı çok basit arayüz ve bir kaç küçük etkili dokunuşla halka hitap etti ve tamamen ücretsiz olması bir anda sosyal medya mecrasını oluşturmaya bu kavramı hayatımıza sokmaya başlamıştı.

Fakat eksik bir şeyler vardı bunu da twitter tamamlayarak gündemi oluşturmada sosyal medya kelimesini tamam şimdi oldu denmesine vesile olmuştu.

Bir çok politikacı, sanatçı ve toplumun önde gelen insanlarının kullandığı ve mesaj gönderdiği etki alanına sahip olabilme gücünü hissettirdi kullanıcısına.

Evet eskinin programlarına ne oldu MSN kapandı mIRC unutuldu ICQ 90 ların efsane iletişim araçları hepsi artık tarihin tozlu sayfalarında.

Msn yi kapatan ve yerine skype gibi bir işe yaramaz programı getiren microsoft tarihin en büyük hatasını yaptı ve sosyal medya mecrasında yerini alamadı.

Google+ ile hayatımıza girdi hatırı sayılır bir kitle edindi zamanla önü açık bir sistem olarak devam etmekte.

ICQ bize aslında herşeyi öğreten o küçük simge şimdi nerede acaba ?

Tamamen artık sosyal medya hayatımıza girdi ve öncü siteler kendilerini sürekli yenileyerek kabuk değiştirmekteler.

Günümüz hızlı tüketim ve öğrenmeye açık kavramlar üzerine teknolojiyi kullanmakta gelecekte hep birlikte neler olacak görmeyi umut ediyor yazımı sonlandırıyorum.

Hepinize iyi eğlenceler dilerim yorumlarınızı esirgemeyin ? kalın sağlıcakla.

Kısa Yollar Sayfa Sonu - Sayfa Başı Hızlı Düzenleme

Yorum Yap