Facebook Sohbet Uygulaması Rooms

Facebook, mobil sohbet uygulama programlarına bir yenisini daha aktif etti. Forum konsepti şeklinde olan ve bir çok konuların açılabildiği, kullanıcıların ilgi alanlarına göre bilgi, fikir paylaşımı yapıldığı Rooms uygulaması AppStore’deki yerini aldı.

Bir çok sohbet odalarına girerek seçmiş olduğunuz kullanıcı adınızla konuşmaya dahil olabileceğiniz bir yapısı bulunan Rooms, aynı zamanda Facebook’un gerçek ad ve soyad kullanımını zorunlu kılmadığı ilk uygulama olma özelliği de taşıyor.

Sadece davetiye ile katılınabilinen sohbet odalarını oluşturan kullanıcılar, buradaki kuralları da kendileri belirliyor.

Bu nedenle Rooms sohbet programı Facebook’tan biraz daha bağımsız bir imaj çiziyor. Ayrıca, Rooms uygulamasının ürün yöneticiliğini üstlenen kişi, Facebook’un yılın başında Branch’ı satın almasıyla şirkete kazandırdığı bir isim olan Josh Miller. Böylece Miller Facebook çatısı altındaki ilk projesini harekete geçirip aktif etmiş oldu.

Rooms, Facebook altında bir uygulama olmasına rağmen, kayıt için bir Facebook hesabı ya da e-posta adresi istememektedir. Uygulama, QR kodlu bir davet sistemini de destekliyor ve kullanıcılar, bazı gruplara bu QR kodlar aracılığıyla bağlanabilirler. Rooms uygulamasının amacı çeşitli topluluklar oluşturabilmektir. Böylelikle, kullanıcıların aynı günümüz başarılı sosyal ağlar gibi, kullanıcıların her gün ziyaret edeceği bir yer haline getirme hedefleri bulunmaktadır.

Facebook tarafından kullanıma sunulan yeni uygulama, şu an için sadece iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çalıştığı bilinmektedir. Şirketin uygulamanın Android versiyonunu ne zaman yayınlayacağı ise henüz bir tarih verilmemiştir.

Facebook Creative Labs çatısı altında üretilen bir uygulama olan Rooms’u ChatALem.ORG sitemizde konu altında yorumlarınızla sizde katılabilirsiniz.

Şimdilik sadece ABD, İngiltere ve İngilizce konuşan birkaç diğer ülkenin AppStore’larına yüklenmiş durumda.

 

Kısa Yollar Sayfa Sonu - Sayfa Başı Hızlı Düzenleme

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Free Best Free WordPress Themes | Thanks to WordPress Themes Free, WordPress Themes and Themes Directory