e-kolay sohbet

merhaba arkadaşlar evet bugunki konumuz eski e-kolay sohbet sunucusu olacaktır.

Kısaca özet geçmek gerekirse bir döneme damga vurmuş mirc sunucular arasında yerini almıştır.

Bir çok kişinin hayatına dokunmuş, arkadaşlıklar, evlilikler ve dostluklar kazandırmış zamanın en iyi irc ağlarından biriydi.

Benimde bir dönem bu hayatımda takıldığım sohbet sitesiydi.

Aklımda kalanlar #gerze kanalı #bursa ve şu an hatırlayamadığım bir çok kanal ve nick.

2000 li yılların başlarında internet cafelerin artmasıyla ve kişisel pc kullanımın artması neticesinde insanlar arasında bir iletişim ağı gerekiyordu ve o günün teknolojileri bu açığı en hızlı bir şekilde kapatıyordu en hızlısıda irc di web siteleri o kadar ağırdıki inanın sitelere girdiğinizde dakikalarca beklenirdi ve kullanım en hızlı olan irc e yönelmişti.

Hatırlarmısınız bilemiyorum rahmetli kemal sunalın e-kolay reklamlarında oynaması şirketin internet sektörüne hızlı bir girişini sağlamıştı.

Ekolayda bir çok şirket gibi mynet ttnet ve doruk sohbet ve chat sunucularının rekabetine girerek kendi kullanıcısına bu hizmeti sunmuştu.

En başlarda bilinçsiz kullanıcıların girmesi ve devamında insanların bilinçlenmesiyle birlikte çok büyük bir online sohbet grubu oluvermişti.

Zamanla hızlı tüketim mecrası olan internet bu büyük kitlelerin bir araya gelip eğlendiği ortamda kapılara kilidi vurarak kullanıcılarına ağır bir hüzünlü miras bırakarak sonlanmıştır.

 

Kısa Yollar Sayfa Sonu - Sayfa Başı Hızlı Düzenleme

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Free Best Free WordPress Themes | Thanks to WordPress Themes Free, WordPress Themes and Themes Directory